Ithaka

Ithaka, domov bájného Odyssea...

Mezi Jónské ostrovy patří i Ithaka, domov Odyssea, hrdiny Trojské války. Ostrov leží v Jónském moři, na západním pobřeží Řecka. Jihozápadně od něho se rozkládá ostrov Kefalonia. Plocha Ithaky zaujímá 120 km2, na nichž žije více než 3000 obyvatel. Nejvyšší bod ostrova, Nirito, dosahuje výšky 806 m, druhým nejvyšším bodem je Merovigli (669 m).

Na ostrově Ithaka se nachází bujná vegetace, která se táhne až k oblázkovým plážím. Rostou zde zejména olivovníky a cypřiše. Zdejší pláže jsou malé, ale všechny poskytují podmínky vhodné pro relaxaci. Často se nacházejí ve větší vzdálenosti od sebe. Mezi nejkrásnější a nejznámější z nich patří Frikes, Dexa či Agios Ioannis.

greece, ithaca, island, ithaka, řecko

Přírodní přístav Vathy

Hlavním městem je Vathy, které se pyšní jedním z největších přírodních přístavů na světě. Je odtud fascinující výhled na barevné jachty a lodě, rozeseté po azurovém moři. Ve Vathy najdete architekturu benátského stylu, což je pozůstatek středověké okupace ostrova. Můžete tu obdivovat např. benátskou pevnost či muzeum. Poblíž se také nachází místo, kam údajně Odysseus po návratu z Trojské války ukryl svůj poklad (Jeskyně nymf).

greece, ithaca, island, ithaka, řecko

©2024 Jónské ostrovy Cestování.cz