Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

14 - denní zájezd | Uzbekistán

Uzbekistán i Kazachstán jsou poklidné země s vyvinutou infrastrukturou, které jsou velmi přátelské k návštěvníkům. Tento zájezd propojuje prohlídku nádherných dechberoucích památek ležících na bývalé Hedvábné stezce v Uzbekistánu s návštěvou přírodních zajímavostí sousedního Kazachstánu i jeho metropolí. My se zastavíme na jedné z nejhezčích částí této stezky, kde díky ní vyrostla úchvatná města jako jsou Samarkand, Buchara, Šachrizabz, nyní zrekonstruovaná do své původní nádhery. Návštěvníka ohromí mohutné mešity i medresy s barevnými bohatě zdobenými průčelími a modrými kupolemi.

Možnost zkrácené varianty - jen Kazachstán - info v CK.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

02.10.2022 0:00:00 14 dní PH 61 990 Kč objednej »

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Výlety

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Astany.
2. den: Přílet do Astany. Při časném příletu začátek prohlídky Astany.ASTANA – supermoderní živá zářící metropole, kde si v rámci okruhu po městě prohlédneme monument Kazakh Eli, Palác míru s výhledem na město a mešitu Harzat Sultan – největší mešitu ve střední Asii aj.
3. den: Prohlídka ASTANY – procházka po bulváru Millenium, Nazarbajevovo centrum z r. 2013, Koncertní síň z r. 2013, complex Khan-Shatyr na 140 000 m2. Vyhlídka z monumentu Baiterek – vyhlídka ptačím pohledem na hlavní město. Nočním lehátkovým vlakem do Almaty.
4. den: ALMATY – bývalé hlavní město Kazachstánu. Prohlídka města - Zenkova katedrála, Památník nezávislosti, Zelený bazar, Park Panfilova. Odpoledne výjezd lanovkou na horu KOK-TOBE (1 100 m n. m.), s pěknými výhledy na Almaty i okolní hory. Nocleh v Almaty.
5. den: Výlet za poznáním okolních hor NP ILE ALATAU do horského lyžařského střediska MEDEO, lyžařského střediska ŠYMBULAK (2 260 m n. m.) a do soutěsky Velikaja Almatinskaja, nádherné výhledy na Almaty i na okolní zasněžené vrcholy vysoké přes 4 000 metrů, procházka u jezera BIG ALMATY LAKE s nádhernou okolní krajinou, v případě času zastávka v prvním sokolnickém centru v Kazachstánu Sunkar.
6. den: Tento den se vydáme za poznáním hor v okolí jezera ISSYK, cestou si prohlédneme museum Issyk se slavnými vykopávkami pohřebních kurhanů včetně mohyly „zlatého muže“. Procházka u JEZERA ISSYK – jezero alpského rázu obklopené lesy i květinovými loukami v nadm. výšce 1 760 metrů. Dále přejedeme do TURGENSKÉ SOUTĚSKY v nádherné přírodě. Turgenskou soutěskou kdysi procházely karavany tzv. Královskou branou do Číny a Indie. Procházka k 30 metrů vysokému MEDVĚDÍMU VODOPÁDU.
7. den: Přejezd do NP CHARYN. Odpoledne prohlídka úchvatného CHARYNSKÉHO KAŇONU přezdívaného „Gran Canyon Asie“, který se táhne v délce 154 km podél stejnojmenné řeky v severní části pohoří ŤAN ŠAN a je 150-300 metrů hluboký. Oblast zvaná ÚDOLÍ HRADŮ má až neuvěřitelné skalní formace. Návrat do Almaty.
8. den: Odlet do TAŠKENTU , metropole Uzbekistánu. Dle času příletu začátek prohlídky.
9. den: TAŠKENT – v uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky uvidíme zvenku nebo i zevnitř nejvýznamnější památky např. Khazrat-Imam komplex, medresu Barak-Khan, uvidíme Jami mešitu aj. Přejezd rychlovlakem do Samarkandu .
10. den: Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné nádherné náměstí Registan s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šach i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st, mešita Bibi-Chanum.
11. den: Odjezd do slavného města ŠACHRISABZ (UNESCO) – rodiště významného dobyvatele Tamerlána (Timur Lenk), park se zbytky paláce Ak-Sarai, ohromná socha Timura Lenka, nádherná mešita Kok Gumbaz a další zajímavosti. Přejezd do Buchary .
12. den: BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s půvabným historickým centrem a mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, palác Nadir Devon Begi.
13. den: Dokončení prohlídky BUCHARY , přejezd do Taškentu
14. den: Odlet zpět do Prahy.

Fotogalerie

buchara-33 buchara-01 buchara-17 buchara-19 buchara-20 buchara-23 buchara-25 buchara-27 buchara-28 buchara-29 buchara-30 buchara-31 buchara-32 buchara-34 buchara-35 chiva-01 chiva-02 chiva-15 chiva-17 chiva-18 chiva-21 chiva-23 chiva-24 chiva-30 chiva-31 chiva-32 chiva-37 chiva-38 chiva-39 chiva-42 chiva-43 chiva-48 chiva-54 chiva-57 chiva-59 chiva-60 chiva-61 chiva-62 chiva-63 chiva-65 samarkand-02 samarkand-06 samarkand-08 samarkand-09 samarkand-11 samarkand-12 samarkand-18 samarkand-19 samarkand-22 samarkand-24 samarkand-28 samarkand-31 samarkand-33 samarkand-35 samarkand-37 samarkand-38