Lefkada, nejkrásnější pláže Řecka

Lefkada Vás okouzlí...

Lefkada je skutečně výjimečná. V horách ve vnitrozemí najdete skryté vesnice a políčka čočky v místech, kde by je našinec opravdu nečekal. Bílé útesy pokryté bujnou vegetací ostře padají do zpěněných vln tyrkysového moře, pobřeží lemují kilometry pláží, které jsou tak nádherné, že jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Řecku.

Lefkadu poznáte ji snad jedině z paluby plachetnice, nebo ze sedla terénní čtyřkolky - protože ta nejkrásnější místa ostrova leží na konci kamenitých cest v krajině trnitých keřů a ostrých skal, kam se po silnici nedostanete...

Pláž Porto Katsiki, Lefkada, Řecko

Víte, kde Lefkada leží?

Lefkada je jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka. Je součástí Jónských ostrovů při západním pobřeží Řecka. Najdete ji mezi ostrovy Korfu a Kefalonie.

Je to ostrov nádherných pláží a bílých skal, podle kterých získal ostrov také své pojmenování (řecky Lefkos totiž znamená bílý). Hlavním městem je Lefkada ležící na severu ostrova. Ostrov je velice hornatý, vrcholy ve vnitrozemí dosahují nadmořské výšky kolem 1000 m n. m.

Ostrov Lefkada v Řecku

Nejkrásnější pláže Řecka

Pláže Lefkady patří bezesporu k nejkrásnějším plážím evropského pobřeží a umisťují se i vysoko v hodnocení nejkrásnějších pláží světa. V tomto směru se má Lefkada opravdu čím chlubit, kolem ostrova najdete na 117 km nádherných širokých plážích s jemným pískem, některé stále velmi málo zalidněné turisty.

Mezi nejkrásnější patří třeba Porto Katsiki s pověstným skalním převisem, Kalamitsi, nebo tichá liduprázdná pláž Egremni nebo oblíbená pláž Milos. Pokud se sem vydáte, mějte na paměti, že na plážích často nenajdete ani kousek stínu, proto je dobré přinést si nějaký ten stín s sebou...

Pláž Egremni na Lefkadě v Řecku

©2024 Jónské ostrovy Cestování.cz